sâmbătă, 8 iulie 2023

Spectacol, excitare, calitate!

Ziua a 5-a, a fost plină de suspans și emoție, prin prisma vremii care azi a avut un rol de matador, se pare!

Și totuși la ora 15.45, în data de 07.07.2023, s-a fluierat startul meciului dintre cele două echipe rivale, una dintre ele (cea a lui Adi colonelu’), beneficiind de un jucător în plus pe teren, pe durata primei reprize.

Această situație a omului în plus, s-a datorat lui Gigs, care și-a oferit serviciile doar ca portar, obosit fiind după tenis de câmp.

Atmosfera de pe teren era incendiară, jucătorii ambelor echipe fiind nerăbdători să vadă cum se va desfășura meciul.

Echipa cu un jucător în plus era evident favorită, având avantajul numeric, dar și presiunea de a demonstra că merită să câștige în ciuda acestui beneficiu.

Echipele de start!

→ Gabi - Mihai Tenismenu’, Găbiță, Țolea, Tavi, Bogdan.

→ Gigs - Adi Colonelu’, Gabi 3, Dan Pizzaru’, Popică, Tudor, Mitică.

Dan Pizzaru’- a jucat doar prima repriză la  , părăsind terenul datorită unor probleme personale.

De la fluierul de start, ambele echipe și-au arătat determinarea de a obține victoria. Echipa cu un jucător în plus a început în forță, dominând terenul și creând o serie de ocazii de gol.

Cu toate acestea, echipa adversă a reușit să se apere cu stoicism, jucând cu multă disciplină și organizare, reușind în mod surprinzător să conducă chiar cu scorul de 4-1.

Pentru a-și maximiza avantajul numeric, echipa cu un jucător în plus a adoptat o strategie ofensivă, utilizând spațiile libere și creând presiune constantă asupra echipei adverse.

Jucătorul suplimentar a devenit un factor crucial în meci pentru echipa adversă, care a cedat puțin câte puțin inițiativa și nu a mai reușit să-și surprindă adversarul.

În ciuda eforturilor depuse de echipa cu un jucător în minus, echipa adversă a reușit să întoarcă rezultatul de la 4-1 la 4-8, portarul , nemaireușind intervenții spectaculoase în fața atacurilor inamice.

Cea de-a doua repriză, egală din punct de vedere numeric prin ieșirea jucătorului mai sus menționat, nu a mai fost așa spectaculoasă, avantajul obținut de  , în prima repriză fiind un factor determinant în obținerera victoriei și pierderii din frumusețea jocului.

Pe măsură ce meciul se apropia de final, nori amenințători au început să se adune și să înnegrească atmosfera.

Tensiunea a început să crească în rândul unor jucători, care după ce au privit cu stupoare tabela electronică la acel moment de 4-9 și cu mirare cum cerul senin se transforma treptat într-un tablou sumbru, au început să-și piardă concentrarea și încrederea în abilitățile colegilor, motiv pentru care portarul - Gabi, cu 10 minute înainte de terminarea partidei a părăsit terenul de joc.

Plecarea portarului a creat o situație de confuzie și incertitudine. Jucătorii celor două echipe, au fost surprinși de această acțiune și de comun acord au oprit meciul la scorul de 4-9.

Spre final de joc, Adi Colonelu’ - accidentat, a luat locul portarului Gigs, pentru aproximativ 5-7 minute.

Evoluția scorului

1-0, pentru , 1-1, 4-1 pentru respectiv 4-9, pentru .

Autorii golurilor

① - Mihai Tenismenu’ - 2, Găbiță - 2.

- Mitică - 4, Adi Colonelu’ - 2, Gabi 3 - 2,  Tudor – 1

SCOR FINAL

- E   4 - 9 (4 - 8)

Hidratarea?

Ca întotdeauna...au fost reechilibrate nivelele de fluide și au fost refăcute rezervele de energie.

Gigs, s-a asigurat în mod corespunzător de ambianță timp de aproximativ 3 ore, reușind să acorde o atenție necesară vitalizării și încrederii de sine celor doi adversari prezenți la hidratare, Mihai și Găbiță.

Restul au fugit...De ce oare?

Pe timpul savurării lichidelor, prin aplicația online Superbet, a fost urmărit de către un nr. limitat de fani ai sportului (Adi Colonelu’, Găbiță, Mihai Tenismenu’, Gigs, Salam și Popică cobitoru’), meciul de tenis în direct, între Tsurenko L - Ana Bogdan, care ne-a adus o doză de suspans și emoție suplimentară.

Anumiți pariori s-au implicat activ în eveniment, încercând să anticipeze rezultatul și să facă predicții corecte.

Mitică golgheterul, nu s-a implicat efectiv în acest eveniment, rezumându-se doar la savurarea lichidului din recipiente.